I to jest news wart odświeżenia bloga! Polski rap doczekał się nagród z prawdziwego zdarzenia, a pierwszą edycję Lech Polish Hip-Hop Music Awards zaplanowano na drugą połowę sierpnia w moim rodzinnym mieście, czyli we Wrocławiu. Coś czuję, że będzie się działo.

Wszystko do ostatniej niemal chwili trzymane było w ścisłej tajemnicy, a karty zostały odkryte w środę 19 maja podczas specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej. Ale po kolei.

LPHHMA, czyli o co chodzi?

Lech Polish Hip-Hop Music Awards powstał z inicjatywy twórców Polish Hip-Hop Festival, największego festiwalu hip-hopowego w tej części Europy.

Festiwal sukcesywnie rozwijamy od 2013 roku. Dzięki temu sprawiliśmy, że Płock stał się stałym punktem wakacyjnego, imprezowego krajobrazu wśród fanów hip-hopu, nie tylko z Polski, ale wielu innych krajów, którzy pokonywali setki kilometrów, żeby do nas przyjechać. Lata doświadczeń sprawiły, że postanowiliśmy wykonać kolejny krok w promocji kultury hip-hopowej w Polsce – mówi organizator gali Marcin Siwek.

Jak czytamy w informacji prasowej, poprzez Lech Polish Hip-Hop Music Awards organizatorzy chcą docenić polskich twórców i pokazać, że polska kultura miejska prezentuje światowy poziom.

Projekt nagród dla branży hip-hopowej narodził się w naszych głowach już w 2018 roku. Plany pokrzyżowała jednak pandemia, ale ten czas wykorzystaliśmy na rozbudowę projektu i pozyskanie nowych partnerów, m.in. marki LECH oraz Miasto Wrocław. Jesteśmy przekonani, że razem stworzymy wydarzenie, na które wszyscy czekali latami – zdradza Marcin Siwek.

mr

Nagrody w kilkunastu kategoriach

Statuetki będą przyznane w 18 kategoriach: Płyta roku, Epka roku, Singiel roku, Utwór roku, Kooperacja roku, Artysta roku, Zespół roku, Debiut roku, Odkrycie roku, Label roku, Wydarzenie roku, Undergroundowa płyta roku, Mixtape roku, Instrumentalna płyta roku, Producent roku, Video roku, Featuring roku i DJ roku. W każdej kategorii znajdzie się pięciu nominowanych.

Nagroda w postaci statuetki zaprojektowana przez Marka Stankiewicza (absolwenta Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP) symbolizuje zwycięstwo, właściwego hip-hopowi ducha współzawodnictwa i ciężką pracę pozwalającą na triumf pomimo niełatwego startu. Jest wykonana z brązu, waży ponad 4 kg i mierzy 38 cm. Statuetka dla debiutanta roku będzie pokryta 24-karatowym złotem – informują organizatorzy.

Zwycięzców wybierze gremium składające się z 26 osób. Jego przewodniczącymi są Marcin Flint i Dawid Bartkowski.

Do gremium zaproszono osoby czynnie związane z dziennikarstwem muzycznym, zasłużone dla promocji kultury hip-hopowej, zarówno w mediach mainstreamowych, jak i niezależnych. Nie zabraknie opiniotwórczych przedstawicieli ogólnopolskiej prasy drukowanej, reprezentantów i reprezentantek rozgłośni radiowych (również lokalnych), a także osobowości internetu – czytamy w informacji prasowej.

Żeby nie było, że uprawiam prywatę: mnie (jeszcze!) nie zaprosili 😉

mat. prasowe

Galę w wyjątkowy miejscu promuje mini-serial

Impreza Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Największą polską galę muzyki hip-hopowej będzie gościć 19 sierpnia wrocławska Hala Stulecia, perła światowego modernizmu.

Wydarzenie zapisze się w historii również wyjątkowymi występami raperów i raperek. Nie będą to typowe koncerty – wykonawców będzie wspierać Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza. Takie połączenie nada przedsięwzięciu jeszcze większej rangi i prestiżu – zapowiadają organizatorzy.

Jednym z elementów promujących wydarzenie jest mini-serial pod tytułem „Czarna Wołga”. “Cichy” i “Mały”. W rolę „Cichego” wcielił się Artur Barciś, natomiast rola „Małego” przypadła znanemu w środowisku rapowym Winiemu. Takie połączenie charakterów i postaci z różnych światów zapewnia humor i rozrywkę na niespotykanym dotychczas poziomie, nie tylko w branży hip-hopowej. “Cichy” i “Mały” przeczesują Wrocław w stylowej czarnej Wołdze, poszukując właściciela tajemniczej torby. W pierwszym odcinku serialu zobaczymy Te-Trisa – rapera, producenta i legendę polskiego freestyle’u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *